0805J1000221MCTE01
Knowles Syfer
Product No:
0805J1000221MCTE01
Description:
CAP CER
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Insertion Loss 12dB @ 100MHz
DC Resistance (DCR) (Max) -
Tolerance ±20%
Thread Size -
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W x 0.045" H (2.00mm x 1.25mm x 1.15mm)
Height (Max) 0.045" (1.15mm)
Product Status Active
Ratings -
Series FlexiCap™
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Knowles Syfer
Capacitance 220 pF
Package Tape & Reel (TR)
Current 300 mA