0805J1K00221KJT
Knowles Syfer
Product No:
0805J1K00221KJT
Description:
CAP CER
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X7R
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.054" (1.37mm)
Mfr Knowles Syfer
Capacitance 220 pF