Home / Oscillators / 570VAC000107DG
minImg
570VAC000107DG
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
570VAC000107DG
Description:
XTAL OSC XO 10.0000MHZ CMOS SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 98mA
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Package / Case 8-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.8V
Output CMOS
Mfr Skyworks Solutions Inc.
Base Resonator Crystal
Frequency 10 MHz
Package Strip
Base Product Number 570VAC