Home / Oscillators / 571QEA001971DG
minImg
571QEA001971DG
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
571QEA001971DG
Description:
XTAL OSCILLATOR
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 75mA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Frequency Stability ±20ppm
Current - Supply (Max) 117mA
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
Series Si571
Function Enable/Disable (Reprogrammable)
Type VCXO
Package / Case 8-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V