5AK110JDAAI
KYOCERA AVX
Product No:
5AK110JDAAI
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 11PF 100V NP0 RADIAL
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series -
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 11 pF