5AK2R2CDAAI
KYOCERA AVX
Product No:
5AK2R2CDAAI
Description:
CAP CER 2.2PF 100V NP0 RADIAL
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 2.2 pF