5AR330KDDAH
KYOCERA AVX
Product No:
5AR330KDDAH
Description:
CAP CER 33PF 1KV NP0 RADIAL
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 33 pF