5AR390JEENI
KYOCERA AVX
Product No:
5AR390JEENI
Description:
CAP CER 39PF 1KV NP0 RADIAL
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.236" (6.00mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 39 pF