5GR330JACCA
KYOCERA AVX
Product No:
5GR330JACCA
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 33PF 1KV N750 RADIAL
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
Temperature Coefficient N750
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series -
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 33 pF