5NR221KAALI
KYOCERA AVX
Product No:
5NR221KAALI
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 220PF 1KV Y5F RADIAL
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Temperature Coefficient Y5F
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series -
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 220 pF