5NR221MAACH
KYOCERA AVX
Product No:
5NR221MAACH
Description:
CAP CER 220PF 1KV Y5F RADIAL
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 220 pF