5NR222KAHCA
KYOCERA AVX
Product No:
5NR222KAHCA
Description:
CAP CER 2200PF 1KV Y5F RADIAL
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Size / Dimension 0.433" Dia (11.00mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 2200 pF