5NU680KNDCM
KYOCERA AVX
Product No:
5NU680KNDCM
Description:
CAP CER 68PF 4KV Y5F RADIAL
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 4000V (4kV)
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 68 pF