5NX101MBFCA
KYOCERA AVX
Product No:
5NX101MBFCA
Description:
CAP CER 100PF 6KV Y5F RADIAL
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 6000V (6kV)
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 100 pF