5NX221KBGII
KYOCERA AVX
Product No:
5NX221KBGII
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 220PF 6KV Y5F RADIAL
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 6000V (6kV)
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Temperature Coefficient Y5F
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series -
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 220 pF