5NX222KPMID
KYOCERA AVX
Product No:
5NX222KPMID
Description:
CAP CER 2200PF 6KV Y5F RADIAL
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.492" (12.50mm)
Voltage - Rated 6000V (6kV)
Size / Dimension 0.748" Dia (19.00mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 2200 pF