5NX681KCJID
KYOCERA AVX
Product No:
5NX681KCJID
Description:
CAP CER 680PF 6KV Y5F RADIAL
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 6000V (6kV)
Size / Dimension 0.512" Dia (13.00mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 680 pF