5OK102KABAA
KYOCERA AVX
Product No:
5OK102KABAA
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 1000PF 100V Y5P RADIAL
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Temperature Coefficient Y5P (B)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series -
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1000 pF