5OQ102KOCAM
KYOCERA AVX
Product No:
5OQ102KOCAM
Description:
CAP CER 1000PF 500V Y5P RADIAL
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 500V
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1000 pF