5SS102MNDCM
KYOCERA AVX
Product No:
5SS102MNDCM
Description:
CAP CER 1000PF 2KV Y5U RADIAL
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1000 pF