5SS103SCKCA
KYOCERA AVX
Product No:
5SS103SCKCA
Description:
CAP CER 10000PF 2KV Y5U RADIAL
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance -20%, +50%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Size / Dimension 0.591" Dia (15.00mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10000 pF