5ST471MQDEC
KYOCERA AVX
Product No:
5ST471MQDEC
Description:
CAP CER 470PF 3KV Y5U RADIAL
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 470 pF