5ST472MCJCA
KYOCERA AVX
Product No:
5ST472MCJCA
Description:
CAP CER 4700PF 3KV Y5U RADIAL
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Size / Dimension 0.512" Dia (13.00mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 4700 pF