A/100-2W-S10-4X
Automation Components, Inc.
Product No:
A/100-2W-S10-4X
Description:
100 Ohm Thermistor (Two Witres)
User Guide
Operating Temperature -50°C ~ 200°C
Resistance Tolerance -
Termination -
RTD Material Platinum (Pt)
Temperature Coefficient ±3850ppm/°C
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Resistance @ 0°C 100 Ohms
Series -
Accuracy ±0.06%