A/1.8K-SP-OR
Automation Components, Inc.
Product No:
A/1.8K-SP-OR
Description:
1,800 Ohm Thermistor, Wall Plate
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 71°C
B0/50 -
Resistance Tolerance -
B25/100 -
B Value Tolerance -
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Length - Lead Wire 14.00" (355.60mm)
B25/75 -
Series -
Resistance in Ohms @ 25°C 1.8k