Home / NTC Thermistors / A/20K-FA-12'-4X
minImg
A/20K-FA-12'-4X
Automation Components, Inc.
Product No:
A/20K-FA-12'-4X
Description:
20,000 Ohm Thermistor, Flexible
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 75°C
B0/50 -
Resistance Tolerance -
B25/100 -
B Value Tolerance -
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Length - Lead Wire 12.00" (304.80mm)
B25/75 -
Series A/20K
Resistance in Ohms @ 25°C 20k