Home / NTC Thermistors / A/20K-IM-2.5"-4X
minImg
A/20K-IM-2.5"-4X
Automation Components, Inc.
Product No:
A/20K-IM-2.5"-4X
Description:
20,000 Ohm Thermistor, Immersion
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
B0/50 -
Resistance Tolerance -
B25/100 -
B Value Tolerance -
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Length - Lead Wire 14.00" (355.60mm)
B25/75 -
Series A/20K
Resistance in Ohms @ 25°C 20k