Home / NTC Thermistors / A/50K-IM-2.5"-GD
minImg
A/50K-IM-2.5"-GD
Automation Components, Inc.
Product No:
A/50K-IM-2.5"-GD
Description:
50,000 Ohm Thermistor, Immersion
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Product Status Active
Length - Lead Wire 14.00" (355.60mm)
B25/75 -
Series A/50K
Resistance in Ohms @ 25°C 50k