A/AN-S10-GD
Automation Components, Inc.
Product No:
A/AN-S10-GD
Description:
10,000 Ohm Thermistor (Type III)
User Guide
Operating Temperature -
Product Status Active
Length - Lead Wire 14.00" (355.60mm)
B25/75 -
Series A/AN
Resistance in Ohms @ 25°C 10k