Home / NTC Thermistors / A/CP-S10-4X-NIST
minImg
A/CP-S10-4X-NIST
Automation Components, Inc.
Product No:
A/CP-S10-4X-NIST
Description:
10,000 Ohm Thermistor (Type II),
User Guide
Operating Temperature -
B0/50 -
Resistance Tolerance -
B25/100 -
B Value Tolerance -
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Length - Lead Wire 14.00" (355.60mm)
B25/75 -
Series A/CP
Resistance in Ohms @ 25°C 10k