A/DLP-010-W-U-N-A-0
Automation Components, Inc.
Product No:
A/DLP-010-W-U-N-A-0
Description:
SENSOR 0.36PSID 1/4" .02A
User Guide
Operating Pressure 0.36PSI (2.49kPa)
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Applications Industrial Automation
Termination Style Connector
Output Type Analog Current, Analog Voltage
Port Size Male - 1/4" (6.35mm) Tube
Port Style Threaded
Product Status Active
Pressure Type Differential
Supplier Device Package -
Series -
Accuracy ±0.5%
Package / Case Module
Voltage - Supply 15 ~ 24VAC, 15 ~ 36VDC
Output 0V ~ 5V, 0V ~ 10V, 4mA ~ 20mA