Home / Pressure Sensors, Transducers / A/DLP-010-W-U-N-A-0-C-0P-S
minImg
A/DLP-010-W-U-N-A-0-C-0P-S
Automation Components, Inc.
Product No:
A/DLP-010-W-U-N-A-0-C-0P-S
Package:
Module
Description:
SENSOR 0.36PSID 10V MODULE
User Guide
Operating Pressure 0.36PSI (2.49kPa)
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Applications Industrial Automation
Termination Style -
Output Type Analog Voltage
Port Size -
Port Style No Port
Product Status Active
Pressure Type Differential
Supplier Device Package Module
Series -
Accuracy ±0.5%
Package / Case Module
Voltage - Supply 24VAC, 15 ~ 36VDC
Output 0 V ~ 10 V