Home / Pressure Sensors, Transducers / A/DLP-D10-W-U-D-A-0-C-3P-S
minImg
A/DLP-D10-W-U-D-A-0-C-3P-S
Automation Components, Inc.
Product No:
A/DLP-D10-W-U-D-A-0-C-3P-S
Description:
SENSOR 0PSID 10V MODULE
User Guide
Operating Pressure 0PSI (0.03kPa)
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Series -
Accuracy ±0.5%
Package / Case Module
Voltage - Supply 24VAC, 15 ~ 36VDC
Output 0 V ~ 10 V