A/MLP2-D25-W-B-B-A-0P
Automation Components, Inc.
Product No:
A/MLP2-D25-W-B-B-A-0P
Description:
SENSOR 0.01PSID 0.25" .02A
User Guide
Operating Pressure 0.01PSI (0.06kPa)
Operating Temperature 0°C ~ 85°C
Applications Industrial Automation
Termination Style Connector
Output Type Analog Current
Port Size Male - 0.25" (6.35mm) Tube
Series -
Accuracy ±0.25%
Package / Case Module
Voltage - Supply 36V ~ 16V
Output 4 ~ 20 mA