A/RH5-TT100-R2-2
Automation Components, Inc.
Product No:
A/RH5-TT100-R2-2
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Output Type Analog Voltage
Response Time 20 s
Humidity Range 0 ~ 100% RH
Series -
Accuracy ±5% RH
Sensor Type Humidity, Temperature
Voltage - Supply 18 ~ 28VAC, 18 ~ 40VDC
Output 2V ~ 10V