A/SCTV2-150
Automation Components, Inc.
Product No:
A/SCTV2-150
Description:
Analog Current Sensor, 0-10 VDC,
User Guide
Operating Temperature -15°C ~ 40°C
Product Status Active
Current - Sensing 50A, 100A, 150A (Selectable)
Series -
Accuracy ±1%
Linearity -
Voltage - Supply 600VAC
Output Ratiometric, 0V ~ 10V
Mfr Automation Components, Inc.
Frequency 50Hz ~ 600Hz