ACUCT-075R-100:333
Automation Components, Inc.
Product No:
ACUCT-075R-100:333
Description:
CURR SENSE XFMR 100A CHAS MNT
User Guide
Frequency Range 50Hz ~ 60Hz
Current Ratio -
Termination Style Wire Leads
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Current Rating (Amps) 100 A
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.283" L x 2.283" W (58.00mm x 58.00mm)