ACUCT-200-800:333
Automation Components, Inc.
Product No:
ACUCT-200-800:333
Description:
CURR SENSE XFMR 800A IN-LINE
User Guide
Frequency Range 50Hz ~ 60Hz
Current Ratio -
Termination Style Wire Leads
Height - Seated (Max) 5.020" (127.50mm)
Current Rating (Amps) 800 A
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Size / Dimension 5.000" L x 1.181" W (127.00mm x 30.00mm)