ACUCT-200R-400:333
Automation Components, Inc.
Product No:
ACUCT-200R-400:333
Description:
CURR SENSE XFMR 400A CHAS MNT
User Guide
Frequency Range 50Hz ~ 60Hz
Current Ratio -
Termination Style Wire Leads
Height - Seated (Max) 1.260" (32.00mm)
Current Rating (Amps) 400 A
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.370" L x 4.370" W (111.00mm x 111.00mm)