AD420AR-32-REEL
Analog Devices Inc.
Product No:
AD420AR-32-REEL
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply, Digital 12V ~ 32V
Settling Time 3ms
Voltage - Supply, Analog 12V ~ 32V
Mounting Type Surface Mount
Differential Output No
Product Status Obsolete
Series -
Package / Case 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)