ATM1010M39
AZ Displays
Product No:
ATM1010M39
Manufacturer:
AZ Displays
Description:
10.1" MIPI 800 X 1280 400 NITS I
User Guide
Touchscreen -
Viewing Area -
Dot Pixels 800 x 1280
Controller Type ILI9881C
Display Mode Transmissive
Product Status Active
Graphics Color Red, Green, Blue (RGB)
Diagonal Screen Size 10.1" (256.54mm)
Series -
Display Type TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
Backlight LED
Background Color Black
Mfr AZ Displays
Dot Size -
Package Box
Interface MIPI
Dot Pitch 0.06mm W x 0.17mm H