ATM1560L1-CT
AZ Displays
Product No:
ATM1560L1-CT
Manufacturer:
AZ Displays
Description:
15.6" IPS LCD FHD, 400 NITS PCAP
User Guide
Touchscreen Capacitive
Viewing Area 344.16mm W x 193.59mm H
Dot Pixels 1920 x 1080
Controller Type -
Display Mode Transmissive
Product Status Active
Graphics Color Red, Green, Blue (RGB)
Diagonal Screen Size 15.6" (396.24mm)