CRCW020176K8FKED
Vishay Dale
Product No:
CRCW020176K8FKED
Package:
0201
Description:
RES SMD 76.8K OHM 1% 1/20W 0201
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Resistance 76.8 kOhms
Power (Watts) 0.05W, 1/20W