CRCW0603110KJNEAHP
Vishay Dale
Product No:
CRCW0603110KJNEAHP
Description:
RES SMD 110K OHM 5% 1/3W 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 110 kOhms
Power (Watts) 0.333W, 1/3W