CRCW06031M69FKEA
Vishay Dale
Product No:
CRCW06031M69FKEA
Description:
RES SMD 1.69M OHM 1% 1/10W 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.69 MOhms
Power (Watts) 0.1W, 1/10W