HPC1/2C680K
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
HPC1/2C680K
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Ceramic
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Temperature Coefficient -600/ -1500ppm/°C
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 68 Ohms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W