HPC5C100K
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
HPC5C100K
Package:
Axial
Description:
LEADED RESISTOR CERAMIC ANTI PUL
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Ceramic
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Temperature Coefficient -600/ -1500ppm/°C
Size / Dimension 0.311" Dia x 1.752" L (7.90mm x 44.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 10 Ohms
Power (Watts) 5W