HV731JTTD683G
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
HV731JTTD683G
Description:
RES 68K OHM 2% 1/10W 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±2%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 68 kOhms
Power (Watts) 0.1W, 1/10W