HV732ARTTD6493F
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
HV732ARTTD6493F
Description:
RES 649K OHM 1% 1/4W 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Ratings -
Resistance 649 kOhms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W