HV732ATTD754G
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
HV732ATTD754G
Description:
RES 750K OHM 2% 1/8W 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±2%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 750 kOhms
Power (Watts) 0.125W, 1/8W